Szkolenia ze scenotechniki dla branży architektonicznej

Planowanie i projektowanie obiektów widowiskowych to złożone przedsięwzięcie, do którego warto odpowiednio się przygotować. Projekty budynków takich jak:

 • sale widowiskowe i koncertowe,
 • sale konferencyjne,
 • sale teatralne i kinowe,
 • budynki opery, filharmonii itp.

powinny łączyć w sobie estetykę z funkcjonalnością. Kluczową cechą dla każdego z tych obiektów jest dźwięk – to jego dobry odbiór decyduje o tym, czy obiekt przyciągnie publiczność i spełni swoje założenia projektowe.

Dlatego współpracę z ekspertem ds. scenotechnicznych warto podjąć już na etapie koncepcyjnym. Szkolenia dedykowane branży architektonicznej pozwolą Ci projektować jeszcze lepsze i bardziej funkcjonalne obiekty widowiskowe, a także uniknąć błędów takich jak zła akustyka czy niewłaściwe rozplanowanie zaplecza technicznego.

W jaki sposób branża architektoniczna łączy się z techniką sceniczną?

Aby właściwie zaprojektować przestrzeń widowiskową, niezbędne jest uwzględnienie techniki scenicznej, a zwłaszcza elementów takich jak:

 • dźwięk,
 • oświetlenie,
 • multimedia,
 • konstrukcje sceniczne.

Szkolenie z ekspertem ds. elektroakustyki i instalacji scenotechnicznych pozwoli wyjaśnić kwestie niezbędne przy projektowaniu oraz modernizacji obiektów widowiskowych.

Nasze szkolenia są dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś architektem lub projektantem obiektów widowiskowych,
 • jesteś inwestorem lub osobą odpowiedzialną za inwestycje budowlane,
 • planujesz inwestycje budowlane w obiekty widowiskowe,
 • planujesz rozbudowę lub modernizację obiektu widowiskowego.

Szkolenia polecane dla branży architektonicznej:

 • Funkcjonalny obiekt widowiskowy od etapu projektowania do użytkowania

Zobacz pełną ofertę i poznaj programy szkoleń!

Funkcjonalny obiekt widowiskowy od etapu projektowania do użytkowania

prowadzący: Piotr Zajkiewicz

Obraz szkolenia

Szkolenia dla branży architektonicznej – nagłośnienie i technika sceniczna

czytaj więcej
Podczas projektowania i tworzenia obiektów widowiskowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej, w których liczy się dobre nagłośnienie (np. sal konferencyjnych) szczególnie istotne jest wielostronne spojrzenie na całość przedsięwzięcia. Obiekt widowiskowy powinien być nie tylko estetyczny i innowacyjny – o czym doskonale wiedzą architekci i projektanci, ale także funkcjonalny i odpowiednio zaplanowany, jeśli chodzi o akustykę i kwestie scenotechniczne (o czym twórcom obiektów zdarza się zapominać).

Jeśli do Twojej pracy należy tworzenie projektów, planowanie, szacowanie kosztów inwestycji w tego typu obiekty – lub jeśli jesteś ich inwestorem czy wykonawcom – nasze szkolenia dla branży architektonicznej zdecydowanie są dla Ciebie!

Poznaj jedyne takie na polskim rynku szkolenia dedykowane architektom, projektantom i inwestorom, które skupiają się na kwestiach związanych z aranżacją i wyposażeniem scenotechnicznym w obiektach widowiskowych.

Czego dowiesz się z naszych szkoleń?

Jeśli chodzi o szkolenia dla brany architektonicznej, z naszej oferty polecamy przede wszystkim szkolenie pt. „Funkcjonalny obiekt widowiskowy od etapu projektowania do użytkowania”. Czego możesz się na nim dowiedzieć?

Na szkoleniu:
 • wyjaśnimy Ci najważniejsze pojęcia związane z aparaturą estradową.
 • omówimy problemy, jakie mogą wynikać z błędnie sporządzonego projektu architektonicznego,
 • przedstawimy możliwości techniczne systemów scenotechnicznych,
 • nakreślimy Ci najważniejsze zasady współpracy z ekspertem ds. scenotechniki, które ułatwią komunikację i usprawnią Waszą pracę,
 • omówimy wymogi techniczne dla scenotechniki w tworzonych przez Ciebie obiektach,
 • przedstawimy możliwości dzisiejszej scenotechniki, abyś wiedział, co masz do dyspozycji,
 • porozmawiamy o kwestii estetyki systemów scenotechnicznych,
 • a także omówimy różnice dotyczące nagłośnienia poszczególnych rodzajów obiektów widowiskowych (np. dom kultury, teatr, filharmonia, sala konferencyjna itp.).
Nasze szkolenia dla branży architektonicznej kończymy zawsze panelem dyskusyjnym, na którym możesz zadać wszystkie swoje pytania w nurtujących Cię kwestiach. W ramach szkolenia otrzymujesz także indywidualną konsultację z ekspertem, która pomoże rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości!

Co wyróżnia nasze szkolenia dla branży architektonicznej?

Od przeszło dwóch dekad aktywnie działamy w branży techniki scenicznej, a także obserwujemy jej potrzeby i niedostatki. To właśnie z naszej praktyki i doświadczenia zrodził się pomysł na Szkolenia dla Kadr. Ich celem jest wyposażenie architektów i projektantów obiektów użyteczności publicznej w odpowiedni poziom wiedzy i kompetencje, dzięki którym planowanie tych obiektów – z uwzględnieniem nagłośnienia i techniki scenicznej – stanie się prostsze, bardziej efektywne i wolne od kosztownych błędów.

Szkolenia dla branży architektonicznej prowadzone są przez kompetentnego szkoleniowca z ogromnym doświadczeniem, a także charyzmą i talentem, jeśli chodzi o przekazywanie wiedzy. Przygotowujemy je z pasją – dzięki czemu nie jest to „suche” przekazywanie wiedzy, ale pełna konkretów i rzeczowych informacji dyskusja poparta licznymi przykładami z naszej pracy – do której serdecznie Cię zapraszamy!

Poznaj ofertę naszych szkoleń!