Poznaj nas!

Szkolenia dla Kadr to projekt edukacyjny stworzony przez zespół ludzi z 25-letnim doświadczeniem przy organizacji, produkcji i realizacji technicznej wydarzeń kulturalnych. Naszym priorytetem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy, porad i rozwiązań w celu podniesienia jakości usług scenotechnicznych.

Za priorytetowe uważamy wdrożenie procesu szkoleniowego, który poprawi funkcjonowanie w wielu dziedzinach: od prawa zamówień, przez elektroakustykę, po architekturę obiektów widowiskowych. Warto zacząć zatem taką współpracę od etapu planowania, aby nie popełniać zbędnych i często kosztownych błędów.

W ramach projektu Szkolenia dla Kadr proponujemy współpracę w zakresie szkoleń scenotechnicznych, usług konsultacyjnych oraz ekspertyz. Ofertę dedykujemy zwłaszcza osobom zarządzającymi projektami kultury w instytucjach publicznych oraz w firmach prywatnych. Zapraszamy do współpracy branże: kulturalną, rozrywkową, architektoniczną, budowlaną, sakralną.

Sprawdź naszą ofertę!

NASI EKSPERCI

Piotr ZiKE Zajkiewicz

Ekspert ds. elektroakustyki i instalacji scenotechnicznych


Absolwent studiów na kierunku Reżyseria dźwięku (2004) oraz Akustyka (2007) na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę z nagłośnieniem rozpoczął znacznie wcześniej – pierwszy zrealizowany przez niego koncert odbył się w czerwcu 1996 roku, dając początek 25-letniemu doświadczeniu w branży scenotechnicznej.

Na początku zajmował się techniką i realizacją dźwięku w rzeszowskiej firmie RSC Studio, współpracując z lokalnymi artystami. Podczas studiów w Poznaniu pracował m.in. w Blue Note Jazz Club, a także był technikiem i realizatorem dźwięku w firmie Fotis Sound. Doświadczenie specjalistyczne dotyczące analiz i projektów elektroakustycznych nabył w firmie Konsbud Audio.

Od roku 2007 jest przedsiębiorcą. Pełni rolę członka zarządu w trzech firmach: ZiKE Labs, ZiKE Store i ZiKE Rental. ZiKE Labs zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem instalacji elektroakustycznych m.in. w obiektach użyteczności publicznej. Najbardziej spektakularne realizacje ZiKE Labs to CSK w Lublinie, CKK Jordanki w Toruniu, Polskie Radio Kraków, Polskie Radio Rzeszów, Centrum Opatrzności Bożej, Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Filharmonia Lubelska, Teatr Wielki i Opera Narodowa i wiele innych. ZiKE Store jest spółką powołaną do prowadzenia sklepu internetowego oferującego asortyment dla branży scenotechnicznej. Natomiast ZiKE Rental to profesjonalna firma specjalizująca się w wynajmie sprzętu i aparatury nagłośnieniowej.

Jako przedsiębiorca sukcesywnie prezentuje polską ofertę produktową ZiKE Labs na europejskich i światowych targach branżowych. W latach 2015-2019 reprezentował własne produkty branżowe na Targach Prolight & Sound we Frankfurcie, natomiast w 2019 r. w największych światowych targach scenotechnicznych NAMM w Los Angeles.

Równocześnie z działalnością przedsiębiorcy Piotr Zajkiewicz realizował edukacyjny projekt Akademia ZiKE Rental. Prowadził także szkolenia zewnętrzne z zakresu systemów nagłośnieniowych, konsolet mikserskich i realizacji dźwięku dla instytucji publicznych oraz dystrybutorów sprzętu estradowego.

Jako realizator dźwięku ma na swoim koncie współpracę z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W tym gronie są m.in.: Piasek, Riverside, Justyna Steczkowska, Artur Andrus, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Leszcze, Michał Szpak.

Od 2015 r. pełni funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie w zakresie spraw dotyczących nagłośnienia, ekspertyz sprzętu elektroakustycznego, weryfikacji projektów systemów nagłośnieniowych.

Jest jednym z członków-założycieli Polskiej Izby Techniki Estradowej PITE, gdzie w okresie od listopada 2015 r. do grudnia 2020 r. pełnił funkcję wiceprezesa Izby.

Piotr Zajkiewicz to także współorganizator i rzecznik prasowy pierwszej w Polsce pikiety branży scenotechnicznej „Czy nas widać? Czy nas słychać?” w Warszawie (07.07.2020 r.). Podczas kryzysu wywołanego w 2020 r. przez pandemię COVID-19, czynnie reprezentował głos interesów branży scenotechnicznej w mediach i na szczeblu rządowym, czego wynikiem był m.in. program Fundusz Wsparcia Kultury – pomoc finansowa ze strony polskiego rządu kierowana do sektora kultury, w tym firm technicznych zajmujących się usługami związanymi z nagłośnieniem, oświetleniem, multimediami, konstrukcjami scenicznymi.

Reprezentował środowisko scenotechniczne PITE przy powołaniu Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (21.07.2020 r.) – organizacji przedstawicielskiej powołanej do rozmów z rządem celem wypracowania rozwiązań pomocowych dla polskich przedsiębiorców dotkniętych restrykcjami i kryzysem dotyczącym pandemią.

Autor licznych publikacji do najpopularniejszych w Polsce branżowych magazynów i serwisów: Live Sound & Installation, Muzyka i Technologia, InfoMusic. Twórca jednej z najliczniejszych zamkniętych i aktywnych branżowych grup internetowych w social mediach ”Porady nagłośnieniowe” (na Facebooku). Prywatnie pasjonat elektroakustyki i kolekcjoner historycznych urządzeń przetwarzających dźwięk.

Obecnie, od 2021 r. zaangażowany w projekt ”Szkolenia dla Kadr”, w którym pełni funkcję szkoleniowca, eksperta ds. elektroakustyki i instalacji scenotechnicznych. Piotr ZiKE Zajkiewicz to pomysłodawca i współtwórca oferty szkoleń, konsultacji oraz eksperckich opinii w zakresie scenotechniki, mającej zastosowanie w inwestycjach i zamówieniach oraz realizacji wydarzeń kulturalnych.

Poznaj Piotra osobiście – zapisz się na szkolenie lub umów na konsultację!

PUBLIKACJE

Wszystko co ważne w technice scenicznej.
Sprawdź nasze najnowsze artykuły

Szkolenia dla Kadr – jedyne takie szkolenia na polskim rynku

czytaj więcej

Na scenie, jak i w życiu – warto być przygotowanym na wszystko. W Szkoleniach dla Kadr wierzymy, że najlepszym ubezpieczeniem jest wiedza – to dzięki niej znajdziesz praktyczne rozwiązania, usprawnisz pracę nad swoimi projektami oraz unikniesz błędów, które mogą kosztować Cię sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Poznaj Szkolenia dla Kadr – markę, której celem jest wyposażenie Cię w tą cenną wiedzę.

Szkolenia: zamówienia publiczne i technika sceniczna

Zamówienia na usługi i dostawy scenotechniczne wymagają obszernej i konkretnej wiedzy. Inwestycje związane z zakupem oraz instalacją aparatury bądź wynajmem obsługi technicznej wiążą się z wysokimi nakładami finansowymi. Tu każdy krok powinien być dokładnie zbadany i przeanalizowany. Brak odpowiednio sporządzonej specyfikacji, brak nadzoru eksperta w czasie realizacji zamówienia to wydane zbędnie pieniądze i konieczność poniesienia ponownego wydatku na prace naprawcze.

Od wielu lat nie tylko realizujemy instalacje i dostawy scenotechniczne, ale również interweniujemy w przypadkach problemowych i kryzysowych. Nasze dotychczasowe doświadczenie potwierdza, że najczęstszym powodem problemów zamawiającego jest brak odpowiedniej wiedzy i przygotowania. W przypadku budowy lub przebudowy obiektu widowiskowego, problemy pojawiają się już na etapie projektu architektonicznego. Zatem niezbędnym jest prowadzenie współpracy między projektantem a ekspertem do spraw scenotechnicznych. Natomiast przy zamówieniach na dostawę aparatury zamawiający często pomijają aspekt swoich realnych potrzeb i możliwości.

Szkolenia z zamówień publicznych na usługi i dostawy scenotechniczne oraz konsultacje eksperckie dla architektów to niezbędna wiedza i przygotowanie, które powinno towarzyszyć każdej inwestycji. W ochronie interesów zamawiającego oferujemy szkolenia i porady eksperta, które zapewnią bezpieczeństwo i racjonalne wydatkowanie.

PZP: specyfikacja przedmiotu zamówienia na usługi, dostawy scenotechniczne i ich koordynacja

Jeśli planujesz podjęcie inwestycji na dostawę aparatury scenotechnicznej, instalację lub usługę obsługi Twojego wydarzenia, niezbędnym jest sporządzenie poprawnej specyfikacji przedmiotu zamówienia. Warto wykazać się tu wiedzą i doświadczeniem, ponieważ błędy w zamówieniach publicznych zdarzają się stosunkowo często i zazwyczaj wiążą się z niepotrzebnym nakładem kosztów. Idealnym rozwiązaniem jest nasze specjalistyczne szkolenie! Jeśli więc zamówienia publiczne to także element Twojej pracy – zdecyduj się na dedykowany kurs w kontekście specyfikacji przedmiotu zamówienia: usługi, dostawy scenotechniczne i koordynacja zamówień już nigdy nie będą miały przed Tobą tajemnic!

Uczymy, jak projektować obiekty z elementami scenotechnicznymi

Jesteś projektantem lub architektem, który zajmuje się planowaniem i tworzeniem obiektów widowiskowych? Ich estetyka to nie wszystko – liczy się także funkcjonalność i tzw. user experience ich przyszłych użytkowników – także pod względem nagłośnienia i akustyki. Jak połączyć te wszystkie kwestie? Podczas szkoleń nauczymy Cię kompleksowego podejścia do projektów kultury i projektów budowlanych, które łączą się z techniką sceniczną.

Poznaj naszych szkoleniowców!